איחוד תיקים או בקשה לפשיטת רגל, מה עדיף?

פשיטת רגל

איחוד תיקים או בקשה לפשיטת רגל, מה עדיף?

מה ההבדל בין איחוד תיקים להגשת בקשה לפשיטת רגל.

 

יתרונות וחסרונות:

 

משרדינו מספק ידע, אמינות ומקצוענות בכל הנוגע למחיקת חובות.

 

לא פעם נשאלתי איזה הליך עדיף? הליך פשיטת רגל או בקשה לאיחוד תיקים.

התשובה הראשונית הינה כל מקרה לגופו. אין תשובה חד משמעית לאור נסיבות המקרה, יצירת החובות, גובה החובות, נכסים, הכנסות וכו'.

לכל הליך יש את היתרונות והחסרונות שלו, וכל הליך מתאים לנסיבות אחרות ולחייב אחר.

 

סופיות ההליך

 

ההבדל הראשון הינו סיום ההליך. בפשיטת רגל, קיים צו הפטר לאחר אישור תוכנית הפרעון, כך שהחובות נמחקים והחייב מתחיל דף חדש. לעומת זאת, בהליך של איחוד תיקים החייב ימשיך לשלם את צו התשלומים החודשי ולרוב החוב לעולם לא יסתיים לאור המשך של ריביות הולכות וגדלות.

 

עיכוב הליכים

 

גם בהליך פשיטת רגל וגם בהליך איחוד תיקים קיים עיכוב הליכים. בהליך שפיטת רגל יש נבדקת סוגיית תום הלב לאור כך ההליך ואף לפניו במסגרת ההסתבכות הכלכלית שהביאה לחדלות הפרעון.

 

בתיק איחוד, למרות שיש צו תשלומים אחד לכל התיקים, ייתכן כי התיק יפורק שוב והליכי הגביה יוחזרו ככול וקיים פיגור בתשלום, ויספק לו עיכוב ההליכים. בפשיטת רגל, גם אם קיים פיגור בתשלום, עיכוב ההליכים נשמר (למרות שאם הפיגורים ממשיכים הדבר עלול להיחשב לחום תום לב ולביטולו של ההליך המחזיר את החייב למסגרת התיקים בהוצאה לפועל.

 

לייעוץ עם עו"ד דנה פלד: 050-5732660 

 

 

ריביות

 

בהליך פשיטת רגל נספקות הריביות ונקבעות ממועד צו הכינוס, ואולם בהליך של איחוד תיקים הריביות ממשיכות לגדול.

לסיכום, יש להתייעץ עם עו"ד מומה בתחום מחיקת חובות, אשר יבחן כל מקרה לגופו וימליץ מהי הדרך המשפטית הנכונה והיעילה עבורו, בין אם זה הליך פשיטת רגל או איחוד תיקים.

בכל מסגרת, עורכת הדין דנה פלד אשר שימשה בעבר בכאת כח המנהל המיוחד/נאמן, מתמקצת בתחום מזה כעשור, בעלת ייתרון אגיר על פני עורכי דין אחרים באישור תוכניות פירעון ובסיום הליך פשיטת הרגל בדרך המהירה והטובה ביותר.

 

לייעוץ עם עו"ד דנה פלד: 050-5732660 

 

 

דנה פלד - משרד עורכי דין
פייסבוק
לינקדין
טוויטר
יוטיוב
גוגל פלוס

לייעוץ ראשוני ללא תשלום - עו"ד דנה פלד​