מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הרפורמה בהליך פשיטת רגל, לצאת לדרך חדשה

אנשים רבים אשר נקלעו לקשיים כלכליים לא מצליחים לראות את האור בקצה המנהרה, ומבחינתם הם נמצאים במדרון חלקלק כאשר הסוף כבר ידוע מראש. בעזרת הרפורמה בהליך פשיטת רגל ניתן להתאושש מהנפילה הכלכלית ולפתוח דף חדש בחיים ללא חובות ובעיות.

 

החידושים האחרונים בהליך פשיטת הרגל

בעבר ידענו מתי נכנסו להליך פשיטת הרגל, אך סיום התהליך וקבלתו של צו הפטר המיוחל הייתה שאלה שלרוב נותרה ללא מענה. כך חייבים רבים מצאו עצמם במשך שנים רבות מקווים, מתפללים וחולמים על צו ההפטר.  כיום הרפורמה בהליך פשיטת הרגל שינתה את חוקי המשחק וכל חייב יכול לדעת מראש עוד בתחילת תהליך פשיטת הרגל מתי יקבל את צו ההפטר.

אמנם הליך פשיטת הרגל מיטיב במידה רבה עם החייבים אך לא רק. גם הנושים אשר מקבלים את התשלומים שמגיע להם נהנים מהתהליך ולכן במקרים בהם ההליך היה נמשך שנים רבות ללא וודאות, שני הצדדים היו נפגעים.

הפקודה קובעת את התנאים לפיהם רשאי חייב להגיש בקשה לפשיטת רגל: סך חובותיו עולים על 17,482 ₪, חתימה על כתב ויתור סודיות לטובת הכונס, דו"ח המפרט את נכסיו, הוצאותיו וחובותיו של החייב.

במידה והחייב עמד בכל התנאים והכונס הרשמי אישר זאת, בית המשפט יאשר את מתן צו כינוס נכסים.

ממועד מתן צו כינוס הנכסים, כלל נכסיו של החייב עוברים לניהול ופיקוח של כונס הנכסים הרשמי ונקבע מועד לדיון בפשיטת הרגל. כמו כן, ממועד זה מעוכבים כל ההליכים כנגד החייב ולא ניתן לפתוח כנגדו בהליכים חדשים לגביית החוב.

הרפורמה בהליך פשיטת רגל מאפשרת לכונס הנכסים או למנהל המיוחד בפרק הזמן שבין מתן צו הכינוס ועד לדיון בפשיטת הרגל, לכנס אסיפת נושים על מנת להגיע להסדר ו/או פשרה כך שניתן יהיה להימנע מהכרזת החייב כפושט רגל.

הרפורמה החדשה בהליך פשיטת הרגל טומנת בחובה יתרונות רבים לסיום ההליך במהרה אך ללא עורך דין בקיא בתחום אתם עלולים להיות בבעיה. דנה פלד – עו"ד פשיטת רגל מעניקה ללקוחותיה ייעוץ מקצועי, ליווי אישי תוך שליטה ומיומנות בתחום.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל