מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

מה עושים בתהליך פשיטת רגל?

תהליך פשיטת הרגל למעשה מאפשר לאדם אשר נקלע לקשיים כלכליים ואין באפשרותו לפרוע את חובותיו לנושיו השונים, לחסל את כל החובות ולפתוח דף חדש בחייו הכלכליים.
במרוצת השנים הליך פשיטת הרגל עבר שינויים רבים במטרה להטיב עם החייבים ולאפשר להם לצאת למסלול חיים שקט ללא חובות וללא בעיות.

מטרת הליך פשיטת הרגל הינה להביא לפירעון חלקי עד כמה שניתן של החובות הקיימים, ועל יתר חובותיו מקבל החייב פטור בסיום ההליך.

קיימים כמה חובות שעליהם לא ניתן לקבל פטור מתשלום כגון: חוב מזונות, קנסות וחובות שנוצרו במרמה ואלו יעמדו חייב בסוף הליך פשיטת הרגל כחובות שעליו לשלם.

 

השלבים בהליך פשיטת הרגל

את הליך פשיטת הרגל לאדם פרטי או לעסק יכול החייב עצמו לפתוח בתנאי שחובותיו גבוהים מסכום של 17,482 ₪,. את הבקשה לפשיטת רגל מגישים לכונס הרשמי ולאחר התייחסות הכונס מגישים את הבקשה לבית המשפט המוסמך. בית המשפט מורה על צו כינוס נכסים על כלל נכסיו של החייב וממנה מנהל מיוחד שאחראי לטפל באותם הנכסים.

בשלב הבא, בית המשפט מורה על עיכוב הליכים כנגד החייב. כלומר, כל ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגדו מופסקים לרבות הליכי הוצאה לפועל. כמו כן, לאחר מתן צו הכינוס מוטלים על החייב הגבלות שונות כגון איסור יציאה מהארץ, צו תשלומים חודשים וכדומה.

לאחר שהוכרז החייב כפושט רגל, ועל מנת להעניק לו הזדמנות לפתוח דף חדש בחייו ולצאת לעצמאות כלכלית, הרי שיש צורך לפרוע את חלק מחובותיו. זאת ניתן יהיה לעשות על ידי מימוש נכסיו של החייב וחלוקת התמורה לנושים.

קיימים נכסים שלא ניתן לממש כדוגמת ביגוד, מזון, כלי אוכל, תשמישי קדושה המשמשים את החייב או את בני משפחתו, חיות מחמד, חפצים המשמשים את החייב לצרכי פרנסתו. יתרה מכך, קיימים נכסים שניתנים למימוש רק באישור בית המשפט כדוגמת קופת גמל וכדומה.

השלב האחרון אליו החייב מייחל להגיע הינו קבלת צו ההפטר אשר פוטר אותו מתשלום יתרת חובותיו.

תהליך פשיטת הרגל יכול לעבור בקלות עם מינימום נזק בעזרת דנה פלד – עורך דין פשיטת רגל המתמחה בהליכי פשיטת רגל במשך שנים רבות.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל