מחיקת חובות

פשיטת רגל

 משרד עו"ד דנה פלד מתמחה בתחום פשיטת הרגל ומחיקת חובות.

 

משרדינו מספק ידע, אמינות ומקצוענות חסרת פשרות בכל הנוגע להליך פשיטת רגל אשר בסופו ינתן צו הפטר אשר יגרום למחיקת חובותיכם.

  

הרפורמה החדשה של כונס הנכסים הרשמי בהליך פשיטת הרגל

 

לפני כשנתיים כונס הנכסים הרישמי (כנ"ר) התחיל בניהול רפורמה חדשה אשר מטרתה לקצר את הליכי פשיטת הרגל, כך שבתוך 18 חודשים תוגש בקשה לאישור תוכנית פירעון ע"י המנהל המיוחד / הנאמן אשר תאפשר לחייב סופיות להליך.

 

כאמור, במשך 18 החודשים ממועד הגשת הבקשה ועד להגשת תוכנית הפירעון ע"י המנהל המיוחד, תפקידו של המנהל המיוחד לבדוק את החייב, קרי לבדוק את יכולתו הכלכלית והפטנציאל העתידי שלו להשתכר, ניהול משק ביתו, תום ליבו בהסתבכות הכלכלית, נכסיו, גובה חובותיו , בדיקת תביעות החוב שהוגשו בתיקו, הכל על מנת לקבוע את צו התשלומיםהחודשי שיקבע בתוכנית הפרעון, אשר בסיומה ייתנן צו הפטר ע"י ביהמ"ש אשר בעצם קובע את מחיקת כל חובותיו שהתצברו.

 

בהתאם לרפורמה, אחראי המנהל המיוחד/הנאמן להגיש תוכנית פירעון בת 36 חודשים, זאת כ- 60 יום לפני מועד הדיון אשר נקבע בצו הכינוס. בהתאם לבדיקותיו של המנהל המיוחד והמלצתו, מאשר בית המשפט המחוזי את תוכנית הפירעון, כך שניתן הפטר מותנה לחייב. שאם ישלם החייב את 36 התשלומים שנקבעו במסגרת תוכנית הפירעון, יינתן לו צו הפטר חלוט.

 

תוכנית הפרעון בעצם מקנה לחייבים וודאות לבנוגע לגובה צו התשלומים החודשי ולמועד סיום ההליך. בעצם, ברגע שתוכנית הפירעון מאושרת ע"י בית המשפט, לחייב הידיעה כי בתוך X חודשים ובתוך Y  תשלומים ימחקו חובותיו.

 

לאחר מתן צו ההפטר, קרי מתן פק דין הקובע כי כל חובותיו מחוקים, יש לפנות לכל תיקי ההוצאה לפוכל אשר פתוחים לצורך סגירתם וכן לכל הנושים האחרים אשר לא נפתחו בגים חובם תיקי הוצל"פ.

 

לייעוץ עם עו"ד דנה פלד: 050-5732660 

 

סיום הליך פשיטת רגל בהסדר נושים

 

בהתאם לפקודת פשיטת הרגל, ניתן לסיים את ההליך ע"י אישור בית המשפט המחוזי להסדר נושים.

 

לאחר הסכמת רוב הנושים ליתן צו הפטר בכפוף לתשלום מוסדר ומאושר ע"י הנאמן/מנהל מיוחד ובית המשפט, ניתן צו הפטר חלוט, ובכך נמחקים חובותיו של החייב בהליך. בסיום ההליך ע"י הסדר נושים, יש משמעות מכרעת בתום הלה של החייב, הן במועד ההסתבכות הכלכלית והשתלשלות העניינים, והן לאחר הגשת הבקשה לצו כינוס, לרבות שיתוף פעולה מלא עם המנהל המיוחד/ הנאמן, בתשלום חודשי תדיר של צו התשלומים החודשי לקופת הפש"ר והן בהגשת דוחות חודשים באופן עיקבי מגובים באסמכתאות ובהתאם לתנאים הנדרשים בהליך.

 

עו"ד דנה פלד, אשר שימשה בעבר בכאת כח המנהל המיוחד/נאמן, מתמקצת בתחום מזה כעשור, בעלת ייתרון אגיר על פני עורכי דין אחרים באישור תוכניות פירעון ובסיום הליך פשיטת הרגל בדרך המהירה והטובה ביותר.

 

לייעוץ עם עו"ד דנה פלד: 050-5732660

דנה פלד - משרד עורכי דין
פייסבוק
לינקדין
טוויטר
יוטיוב
גוגל פלוס

לייעוץ ראשוני ללא תשלום - עו"ד דנה פלד​