מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

עורך דין פשיטת רגל

עו"ד דנה פלד בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון במנהל עסקים B.A, במרכז הבינתחומי בהרצליה.

עו"ד דנה פלד שימשה כבא כוח מנהל מיוחד\נאמן מטעם כונס הנכסים הרשמי ובתי המשפט המחוזיים לאלפי תיקי פשיטות רגל.

בתפקידה כבאת כוח המנהל המיוחד\הנאמן פעלה עו"ד פלד בשם ומטעם הכונס הרשמי, וביצעה את הסמכויות המסורות לכונס הרשמי בהליך פשיטת הרגל.

כיום, עו"ד פלד עברה לייצג חייבים והיא עוסקת בייצוג וליווי חייבים בבתי המשפט החל מעריכת הבקשה לצו כינוס נכסים עד למתן צו הפטר:

מה הדבר הראשון שיש לעשות כשנקלעים לחובות?

בחיים, אין ביטוח על דבר. לעיתים אנשים מגיעים למצבים של מצב כלכלי דחוק, כאשר יש להם חובות והחזרי הלוואות גבוהים לעומת הכנסות מעטות, מה שגורם להכנסה פנויה מצומצמת ואף אפסית, דבר שלא מותיר לאנשים כל ברירה אלא לחיות על הקצה. אנשים לעיתים לא מצליחים לקיים את עצמם, אף לא בהוצאות משק הבית כגון, תשלומים שוטפים של חשמל, מים, ארנונה ואף כלכלה.

במצב כזה, ואף בטרם פתיחת תיקי הוצאה לפועל, מומלץ דבר ראשון, לפנות לעורך דין לפשיטות רגל.

למה כדאי לפנות לעורך דין במקרים של פשיטת רגל?

פניה ראשונית לעורך דין מומחה בתחום של חובות (ולא רק עורך דין במתמחה בהוצאה לפעול, שכן הוא ינחה לפתרונות המצויים רק במסגרת הוצאה לפועל, ואולם קיימים פתרונות משפטיים נוספים).

אלא, יש לפנות לעורך דין מומחה בפתרונות של אנשים שנקלעו לחובות, עורך דין אשר מתמחה בתחום החובות, עם שנים של ניסיון, שיוכל להגדיר נכונה את מצבכם ויוכל לתת לכם את התמונה המשפטית המלאה ואת כל הפתרונות המשפטיים המצויים כיום בחוק, אשר יסייעו לכם לצאת מהמצב הכלכלי החונק.

כאשר פונים לעורך דין בפגישה מסודרת, נותנים לו את התמונה המלאה של כל הכנסות משק הבית, הוצאות שוטפות, הלוואות, חובות ו/או תיקים שנפתחו או טרם נפתחו בהוצאה לפועל וכן את כלל הנכסים באם קיימים, קיימת לעורך דין היכולת לזהות איזה הליך משפטי הכי מתאים ונכון עבורכם.

עורך הדין פשיטת רגל צריך לשכלל את כל הנתונים שלכם ולהגיע למסקנה, האם נכון בעבורכם להגיע להסדר החזר חובות מול הבנקים (הסדר המקל על ההוצאות השוטפות) או להגיע לאיחוד תיקים בהוצאה לפועל, או להגדיר אתכם כחייבים מוגבלים באמצעים ולשלם תשלום אחד לכל תיקי ההוצאה לפועל, או להגיש בקשה לפשיטת רגל ו/או להסיע להסדר נושים מחוץ לכותלי בית המשפט או להגיע לפתרון משפטי אחר אשר יסייע לצאת לצאת מהמצב הכלכלי שנקלעתם אילו ולהנחות אתכם כיצד להתנהג מול הנושים, מה סדר הפעולות שעליכם לעשות, למי לשלם ראשון וכיצד וכו'.

לייעוץ עם עו"ד דנה פלד: 050-5732660

 

למשל, כאשר לחייב יש חובות מאוד ישנים מלפני עשרות שנים עם מספר רב של תיקי הוצל"פ, אשר, ניסה להגיש בקשה לאיחוד תיקים או שהוגדר כמוגבל באמצעים, ואין לחייב כל רכוש או נכסים, ייתכן, כי ההליך המשפטי הנכון עבורו יהיה הגשת בקשה לפשיטת רגל, אשר תסלק סופית את כל החובות ללא המשך של הגדלת ריביות או חשש ממימוש נכסים. כמו כן, בבקשה זו החייב יהיה מוגן מפני נושיו, ללא עיקולים והגבלות. יודגש כי למרות שאנשים רבים נרתעים מהמושג "פשיטת רגל", אין כל הצדקה לכך, הואיל והליך זה מסייע לאנשים רבים להינצל מהמצב הכלכלי הקשה בו הם מצויים, ועוזר להם לחזור למסלול תקין אף לסילוק כל חובותיהם פתיחת דף חדש בחייהם.

מקרה אחר ובו קיימים לחייב נכסים ואולם תזרים המזומנים שלו בבעיה עקב מחלה של הורים, הוצאה גדולה לא צפויה, אי תשלום של לקוח גדול, מספר הלוואות לבנקים, או כל גורם נסיבתי אחר אשר הביא להוצאות גדלות יותר.

כשפונים במקרה זה לעורך דין מומחה, הוא לא בהכרח הוא יפנה אתכם לפשיטת רגל או לאיחוד תיקים או לפתרון משפטי בתוך כותלי בית המשפט. יתכן ויצליח להגיע להסדר נכון וחכם יותר, של הסדר תשלומים בפריסה משתלמת מול גורמי נותני הלוואה או מול בנקים שיאפשר לכם אויר לנשימה למשך מספר חודשים עד לקבלת הכנסה גדולה יותר וכו'. עו"ד יכול לסייע אף מול הבנקים בהורדת ריביות וניהול משא ומתן ולהביא לתוצאות טובות יותר, באם תיפנו את הבנק באופן עצמאי.

למה יש חובה לייצוג וליווי של עורך דין מומחה לפשיטת רגל לפני הכניסה להליך פשיטת הרגל?

ככול וקיימים חובות לנושים שונים, בוודאי שהנושים יהיו מייצגים ע"י עורכי דין מומחים עם ניסיון, אשר יעשו ככול שביכולתם לגבות את החוב. על כן, אדם שהחל להיות מצוי בחובות, עליו לפנות לעוך דין, ולהיות מלווה ומיוצג בכל הליך משפטי כלשהו הואיל והוא אינו מצוי בכל זכויותיו, אינו מצוי כל החוקים והכללים, הפרקטיקה הנהוגה בבתי המשפט, ואף אינו מצוי בתקדימים המשפטיים, בניסוח והבקשות ו/או בתגובות עליו לבצע מול הצד השני.

אף אם בחרתם שלא להתקשר עם אותו עורך דין ולהמשיך איתו את הדרך, המלצתי אליכם היא לשאול את כל השאלות שאתם יכולים, לקחת את כל המידע שיסייע לכם, ואת כל האופציות העומדות בפניכם, אשר יביאו אתכם לתוצאות של ממש של סילוק החובות או עמידה בהסדר.

יצוין כי בדר"כ לאחר פניה ראשונית לעורך דין, קיים תשלום שכר טרחה. הרבה מן הפעמים, לאדם המצוי בחובות, שכר הטרחה נראה כמו חוב גדול נוסף שמצטרף ליתר החובות, והוא חושש כי לא יוכל לעמוד בו, אולם אין מדובר בחוב נוסף, אלא בהשקעה הכי חכמה שהוא יכול לבצע, כי רק בדרך זו, הוא ימצא את דרכו החוצה מן החובות. להשקעה כזו לא כדאי לוותר הואיל ושכר הטרחה חוסך כספים רבים אחרים והוא חיוני ביותר עבור סילוק החובות והיציאה לחיים נורמטיים ובריאים.

יצוין כי הרבה אנשים אשר הגיעו למצב של חדלות פרעון, או של חובות כשלהם ולא היו מיוצגים על ידי עורכי דין ו/או לא פנו להתייעצות כלשהי עם עורכי דין, כשלו, בעיקר בשל חוסר מידע כיצד להתנהל נכון במגרש בתי המשפט. על כן, אנו רואים חשיבות עליונה בייצוג וליווי משפטי הכל הליך משפטי, עד לסופו על מנת להצליח בהליך בצורה האופטימאלית, המהירה והבטוחה ביותר. לפיכך, אדגיש כי מומלץ להתייעץ עם עורכי דין אשר מומחים בתחום, בעלי ניסיון עשיר וידע רחב, אשר יוכלו לתת לחייבים את המענה לחובותיהם בדרך המשפטית המתאימה ביותר איזה הליך נכון עבורו.

לייעוץ עם עו"ד דנה פלד: 050-5732660

כדאי לקרוא:

הליך פשיטת רגל

השלבים בהליך פשיטת רגל

היתרונות בהליך פשיטת רגל

שאלות ותשובות על פשיטת רגל

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל