מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

פשיטת רגל השלכות

עבור רבים המושג פשיטת רגל נשמע מעין אגדה אורבנית שלא יכולה לקרות להם אבל חשוב להבין כי אנשים רבים נקלעו במהלך חייהם לקשיים כלכליים משמעותיים אשר הובילו אותם למצב שלא נותרה להם עוד ברירה מלבד הגשת בקשה לפשיטת רגל.

חשוב להבין כי הליך פשיטת הרגל יכול להיפתח ביוזמת החייב באם חובותיו עולים על סך כולל של 17,482 ₪ או ביוזמת הנושים. כך או אחרת, הליך פשיטת הרגל הינו הליך מורכב מאוד הבנוי משלבים אשר מטרתם הינה להביא לפירעון חלקי של חובותיו של החייב , כאשר לגבי יתר החובות מקבל החייב צו הפטר אשר למעשה פוטר אותו מתשלום יתרת חובותיו.

 

כל מה שחשוב לדעת על פשיטת רגל השלכות

לאחר שהסתיים הליך פשיטת הרגל וניתן צו הפטר, אין באפשרות החייב לגייס אשראי ו/או ליטול הלוואות וזאת לאור העובדה כי בעת בקשה למתן אשראי\הלוואה, הבנק בוחן את יכולת ההחזר של המבקש. כאשר אדם היה פושט רגל בעברו מגיע לבקש אשראי הרי שהבנק ינקוט משנה זהירות בעניין זה שכן אין לבנק וודאות גבוה כי לאותו המבקש יכולת החזר.

אמנם המדובר בגזרה לא פשוטה אך אין מדובר בסוף סיפור. חייב אשר קיבל צו הפטר ובמשך מספר שנים לאחר מכן, התנהל כלכלית בצורה תקינה ומוכיח כי יש לו הכנסות שוטפות קבועות והוא עומד בכל התחייבויותיו הרי שהוא הוכיח את עצמו והבנק מאמין בו ולכן יקבל אשראי\הלוואה.

השלכות פשיטת רגל יכולה להיות גם רישום ב- BDI גוף אשר מנהל רשימה מסודרת המאפשרת ללמוד אודות היכולת הכלכלית של אדם או חברה. רישומו של פושט רגל ב- BDI עלולה למנוע ממנו גיוס אשראי או הלוואה ומהווה מעין כתם שחור.  הבשורה הטובה הינה כי רישום זה נמחק כעבור 7 שנים מרגע מתן צו ההפטר.

כמובן שקיימים עוד השלכות לפשיטת הרגל ולכן חשוב לקבל ייעוץ וליווי מקצועי לכל אורך הדרך. דנה פלד – משרד עורכי דין פשיטת רגל, בעלת ניסיון עשיר בהליכי פשיטת רגל משיגה ללקוחותיה את התוצאות הטובות ביותר תוך דבקות במטרה, יחס אישי וידע נרחב.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל