מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

שאלות ותשובות – פשיטת רגל

​מה יתרונה של עו"ד דנה פלד על עורכי דין אחרים בתחום?

עו"ד דנה פלד קיים יתרון אדיר על פני עורכי דין אחרים הואיל ומשך שנים שימשה כב"כ מנהל מיוחד\ נאמן מטעם כונס הנכסים הרשמי ובתי המשפט המחוזיים.

כך, עו"ד דנה פלד ייצגה את "המדינה" כנגד החייבים, וכיום הינה מייצגת את החייבים ומכירה היטב את כל הנוגעים בדבר, קרי מערכת המשפט ופרקליטי כונס הנכסים הרשמי אשר מנויים על פיקוח ובדיקת תיקי הפש"ר. עו"ד דנה פלד מלווה את החייבים בכל ההליך המשפטי החל מהגשת הבקשה לצו כינוס, ועד לקבלת צו הפטר ומחיקת כל החובות באופן מקצועי, יסודי, ואמין דבר המאפשר פתיחת דף חדש בחיים.

איפה מגישים את הבקשה לפשיטת רגל?

הבקשה לצו כינוס תוגש בהתאם לעיר מגוריו של החייב. הואיל והבקשה מוגשת לבית משפט מחוזי המחולק למחוזות, כל עיר שייכת למחוז אחר.

האם ניתן להגיש בקשה חוזרת לפשיטת רגל?

אכן, ניתן להגיש בקשה לפשיטת רגל בפעם השנייה, אף אם התיק פשיטת רגל בוטל מסיבות אחרות. יש לבדוק את מהות הסיבה לביטול הליך פשיטת הרגל הראשון, וכמה זמן חלף מאז.

האם ניתן לנהל חשבון בנק בהליך פשיטת רגל?

בעבר, פשוטי הרגל היו מתנהלים ללא חשבונות בנקים, אולם כיום לחייב האפשרות לפתוח חשבון בנק ביתרה בלבד, ללא הלוואות, מינוסים, שקים וכרטיסי אשראי כמובן בהתאם להגבלות שהוטלו בצו הכינוס.

אם הגבר פשוט רגל, האם אישתו חייבת את אותם חובות ונחשבת חלק מההליך?

התשובה היא לא. האישה איננה חייבת (אלא אם כן יצרה את החובות יחד עם בעלה).

לעניין הצהרות של הכנסות הוצאות החייב בהליך, על החייב בחובה לדווח על הכנסות והוצאות אישתו\בת זוגתו הואיל והם מנהלים משק בית משותף ונמצאים תחת קורת גג אחת.

האם קיים הסגר נושים גם בהליך של פשיטת רגל?

התשובה היא כן. בכל עת ושלב בהליך פשיטת רגל, ניתן להגיע להסדר ניתן להגיע להסדר נושים.

מהם התנאים המאפשרים כניסה להליך פשיטת רגל ולניהולו התקין?

  • הגשת הבקשה במלואה לרבות כל התצהירים, הדוחות והתחייבויות החייב.
  • הגשת דוחות דו חודשיים של הכנסות והוצאות מגובים באסמכתאות.
  • עמידה בתשלום צו התשלומים החודשי באופן סדיר וקבוע.
  • תום לב היצירת החובות ובניהול ההליך תוך שקיפות מול המנהל המיוחד\נאמן.
  • שיתוף פעולה מלא עם הנאמן לרבות התייצבות לחקירה, המצאת מסמכים וכו'.
  • לקראת סוף ההליך, עמידה בתשלום תוכנית הפרעון באופן עקבי.

האם קיימת אגרה בפתיחת התיק ובאיזה גובה?

קיימת אגרה שיש לשלמה לפני פתיחת תיק פש"ר בבית המשפט.

גובה האגרה כיום עומד על סך של 1,600 ש"ח.

האם הפנסיה מוקנת אוטומאטית לנאמן?

פנסיה וקופות גמל מתחלקים לשניים:

  • כספים הוניים, קרי נזילים שניתן לקבלם בכל רגע כמו ביטוח מנהלים או קופות חיסכון בחברות ביטוח, אילו כספים אינם מוגנים ויועברו לקופת הפש"ר בהתאם לבקשת המנהל המיוחד/הנאמן.
  • לעומת זאת, כספי פנסיה שנועדו לקצבה, הינם מוגנים, ולנאמן\מנהל המיוחד אין היכולת להעבירם לקופת הפש"ר והם נותרים בבעלות החייב אף לאחר קבלת צו הפטר. ככול וקיים עיקולים על כספים אלה, העיקולים יוסרו רק לאחר מתן צו הפטר והחייב יוכל לממשם.

מהי הרפורמה החדשה שיזם כונס הנכסים הישמי בפשיטת רגל?

בחודש ספטמבר 2013, יזם כונס הנכסים הרשמי רפורמה, הקובעת כי יש לקצר את משך הזמן בה שוהה חייב בהליך פשיטת הרגל ל18 חודשים ועד 54 חודשים.

כך החייב רואה את סיום ההליך בצורה וודאית ואין כל טעם להשאירו בהליך לאחר תשלום תוכנית הפרעון שנקבעת ע"י הנאמן ומאושרת ע"י בתי המשפט המחוזיים.

האם קיים עיכוב הליכים לאחר הגשת הבקשה לפשיטת רגל ובטרם ניתן צו כינוס?

התשובה היא כן, עם הגשת הבקשה לפשיטת רגל, ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכים הכולל עיכוב של כל הליכי הגביה שבוצעו בתיקי ההוצאה לפועל או בהליכי גביה שיבוצעו כגון עיקולי משכורת, עיקול מטלטלין, רכב וכו' למשך 90 ימים, שזהו בדר"כ המועד בוא ניתן צו הכינוס.

לאחר שניתן צו כינוס, כל הליכי הגביה מעוכבים עד למתן צו הפטר או ביטול ההליך.

האם ניתן להפחית את תשלום המזונות לחייב בפשיטת רגל?

התשובה היא כן. חייב רשאי להגיש בקשה מפורטת לבית משפט מחוזי של פשיטת רגל בנימוק כי בהתאם לסעיף 128 לפקודת פשיטת רגל, ניתן לקצוב סכום נמוך יותר למזונות.

הבקשה תכלול הוצאות והכנסות משק הבית של החייב ואת פס"ד של המזונות.

אף גרושתו של החייב רשאית להגיש בקשה לקציבת סכום מזונות גבוה יותר לבית משפט של פש"ר בנימוקים שונים ולצרף את הוצאות הקטינים.

האם ניתן לקבל צו הפטר על חוב מזונות?

התשובה היא לא. חוב מזונות הינו חוב חריג שאין ליתן עליו צו הפטר. קיימים מקרים בודדים שבית המשפט אישר ליתן צו הפטר על חוב מזונות ואולם מדובר בנסיבות חריגות ביותר.

יודגש כי למרות שלא ניתן לקבל צו הפטר על חוב מזונות, קיים עיכוב הליכים גם על חוב זה וכל האישה להגיש תביעת חוב לתיק הפש"ר של החייב שישה חודשים ממועד מתן צו הכינוס כמו כל נושא אחר על מנת להיכנס למצבת החובות. חוב מזונות בכל מקרה יהיה בדין קדימה בתאם לפקודת פשיטת רגל, קרי זהו החוב הראשון שישולם ורק אחר כך ישולמו יתר החובות לנושים האחרים.

 

לייעוץ עם עו"ד דנה פלד: 050-5732660

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל