מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

א' ו-מ' פש"ר 67288-07-17

פש"ר 67288-07-17  מיום 28.5.19

הזוג אתיה ומרדכי הגיש בקשה לפשיטת רגל לאור חובות שהצטברו כתוצאה מירידה בעמלות סוכני ביטוח. למרדכי היתה חברה בבעלותו אשר עסקה בביטוחים. לפני מספר שנים עמלות סוכני הביטוח ירדו בכ-50%, כך שהבעל לא הצליח לעמוד בהחזרים החודשיים של ההלוואות שנטל. על מנת לכסות את המינוסים, נעתר הבעל לבקשות הבנקים ליטול הלוואות נוספות, אולם סכומי החזר ההלוואות לא הותירו לו ברירה, אלא למכור את ביתם ואף ליטול הלוואות נוספות  מהחברות אשראי ונושים פרטיים אחרים, כך שהעניין התגלגל ככדור שלג שהחל לצבור פיגורים וריביות. בנוסף הבעל נטל בשם אישתו הלוואות בכרטיסי אשראי ללא ידיעתי על מנת לסלק את חובותיו שנצברו. חובותיהם של הזוג נערמו לסך של כ- 1,820,000 ₪.

בית המשפט נעתם לבקשתם ואישר תוכנית פרעון מתונה קרי סך של 154,000 ₪ ב- 60 תשלומים.

לא למותר לציין כי הבעל, אשר עוסק כמתווך לא הוכרז כפשוט רגל, אלא אושרה תוכנית פרעון ללא הכרזה, זאת על מנת שלא לפגוע בפרנסתו וליתן לו את האפשרות להמשיך לעסוק כמתווך.

בית המשפט נעתר לבקשת החייבים בשים לב לנסיבותיהם האישיות, מימוש פוטנציאל השתכרותם, היעדר נכסים בני מימוש, התנהגות החייבים, הן בעת יצירת החובות והן במהלך ההליך, שהיתה תקינה בתום לב, משך ההליך וכיוצא באלה ולשם השגת התכלית של דיני הפש"ר במקרה הספציפי.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל