מחיקת חובות

תוכן העמוד:

משרד עו"ד דנה פלד מתמחה בתחום פשיטת הרגל ומחיקת חובות. משרדינו מספק ידע, אמינות ומקצוענות חסרת פשרות בכל הנוגע להליך פשיטת רגל אשר בסופו יינתן צו הפטר אשר יגרום למחיקת חובותיכם.

 

הרפורמה החדשה של כונס הנכסים הרשמי בהליך פשיטת הרגל

לפני כשנתיים, כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר) התחיל בניהול רפורמה חדשה אשר מטרתה לקצר את הליכי פשיטת הרגל, כך שבתוך 18 חודשים תוגש בקשה לאישור תוכנית פירעון ע"י המנהל המיוחד / הנאמן אשר תאפשר לחייב סופיות להליך.

כאמור, במשך 18 החודשים ממועד הגשת הבקשה ועד להגשת תוכנית הפירעון ע"י המנהל המיוחד, תפקידו של המנהל המיוחד לבדוק את החייב, קרי לבדוק את יכולתו הכלכלית והפוטנציאל העתידי שלו להשתכר, ניהול משק ביתו, תום ליבו בהסתבכות הכלכלית, נכסיו, גובה חובותיו , בדיקת תביעות החוב שהוגשו בתיקו, הכל על מנת לקבוע את צו התשלומים החודשי שיקבע בתוכנית הפרעון, אשר בסיומה יינתן צו הפטר ע"י ביהמ"ש אשר בעצם קובע את מחיקת כל חובותיו שהצטברו.

בהתאם לרפורמה, אחראי המנהל המיוחד/הנאמן להגיש תוכנית פירעון בת 36 חודשים, זאת כ- 60 יום לפני מועד הדיון אשר נקבע בצו הכינוס. בהתאם לבדיקותיו של המנהל המיוחד והמלצתו, מאשר בית המשפט המחוזי את תוכנית הפירעון, כך שניתן הפטר מותנה לחייב. שאם ישלם החייב את 36 התשלומים שנקבעו במסגרת תוכנית הפירעון, יינתן לו צו הפטר חלוט.

תוכנית הפרעון בעצם מקנה לחייבים וודאות בנוגע לגובה צו התשלומים החודשי ולמועד סיום ההליך. בעצם, ברגע שתוכנית הפירעון מאושרת ע"י בית המשפט, לחייב הידיעה כי בתוך X חודשים ובתוך Y תשלומים ימחקו חובותיו.

לאחר מתן צו ההפטר, קרי מתן פק דין הקובע כי כל חובותיו מחוקים, יש לפנות לכל תיקי ההוצאה לפועל אשר פתוחים לצורך סגירתם וכן לכל הנושים האחרים אשר לא נפתחו בגים חובם תיקי הוצל"פ.

 

מחיקת חובות – סיום הליך פשיטת רגל בהסדר נושים

בהתאם לפקודת פשיטת הרגל, ניתן לסיים את ההליך ע"י אישור בית המשפט המחוזי להסדר נושים.

לאחר הסכמת רוב הנושים ליתן צו הפטר בכפוף לתשלום מוסדר ומאושר ע"י הנאמן/מנהל מיוחד ובית המשפט, ניתן צו הפטר חלוט, ובכך נמחקים חובותיו של החייב בהליך. בסיום ההליך ע"י הסדר נושים, יש משמעות מכרעת בתום הלה של החייב, הן במועד ההסתבכות הכלכלית והשתלשלות העניינים, והן לאחר הגשת הבקשה לצו כינוס, לרבות שיתוף פעולה מלא עם המנהל המיוחד/ הנאמן, בתשלום חודשי תדיר של צו התשלומים החודשי לקופת הפש"ר והן בהגשת דוחות חודשים באופן עקבי מגובים באסמכתאות ובהתאם לתנאים הנדרשים בהליך.

עורך דין מחיקת חובות דנה פלד, אשר שימשה בעבר בכאת כוח המנהל המיוחד/נאמן, מתמקצעת בתחום מזה כעשור, בעלת יתרון אגיר על פני עורכי דין אחרים באישור תוכניות פירעון ובסיום הליך פשיטת הרגל בדרך המהירה והטובה ביותר.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
עורך דין חובות לבנקים

גם אתם, הקוראים שורות אלו, כנראה חבים בחובות לבנקים השונים, זאת  עקב הסתבכות כלכלית או החלטה שגויה שהובילה אתכם לסיטואציה בה לא הייתה לכם ברירה

קרא עוד »
עורך דין מחיקת חובות

היכולת של עורך דין מחיקת חובות להגן עלינו במצב כלכלי קשה מספקת טיפה של נחמה בים של אי וודאות. מצב כלכלי קיצוני קשה שיכול להוביל

קרא עוד »
עורך דין חובות

עורך דין חובות הוא הקלף הטוב ביותר שלכם במידה ונתקלתם בסיטואציה של חובות כלכליים אשר אתם לא יכולים לשלם. הסדר חובות זהו תהליך משפטי שיכול

קרא עוד »
פתיחה
1
שלום וברכה
שלום,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button