הגשת תביעת חוב מקוונת

תוכן העמוד:

במאמר זה נדבר על הגשת תביעת חוב מקוונת. כאשר אדם חייב לכם כספים והוא החל בהליך חדלות פירעון, ישנו הליך במסגרתו עליכם להגיש אל הנאמן את תביעת החוב. ניתן לעשות זאת באמצעות טופס תביעת חוב חדלות פירעון באינטרנט. 

כאשר חייב מגיש בקשה לפתיחת הליך חדלות פירעון, לאחר שניתן צו פתיחת הליכים, מתחילה תקופת ביניים. במהלך התקופה הזו הנאמן בוחן הכנסותיו, נכסיו והוצאותיו של החייב אל מול החובות שיש לו. זוהי התקופה שבה עליכם הנושים להגיש אל הנאמן את תביעת החוב שלכם. הנאמן מרכז את כל התביעות, בודק אותן ומחליט האם יש לכם זכות לקבל כספים מקופת הנשייה. 

את התביעה עליכם להגיש במועד, תוך 6 חודשים מיום מתן הצו לפתיחת הליכים. במידה וישנה סיבה המונעת מכם להגיש את התביעה בזמן, עליכם להגיש בקשה להגשת תביעת חוב באיחור. זוהי צריכה להיות בקשה מנומקת המלווה בתצהיר. אם הנאמן ימצא את הנסיבות מוצדקות הוא רשאי להאריך את התקופה. אם לא עמדתם בזמן ולא קיבלתם ארכה, תאבדו את זכותכם לתבוע את החוב והחוב ימחק במלואו עם מתן הפטר חובות (פרט לחובות שאינם זכאים להפטר). 

הערה – תביעת החוב מתייחסת לחובות אשר נוצרו בטרם התאריך בו ניתן צו הכינוס. ישנם מצבים מורכבים בהם ישנן חובות אותם היה צריך לשלם בטרם מתן הצו, אך כוללות גם תשלומים לאחר מתן הצו. לדוגמה דייר שאינו משלם את השכירות החודשית. גם במקרה זה תוכלו לתבוע רק את חלקכם עד למתן הצו. לגבי גביית יתרת החובות מוטב לפנות לייעוץ אצל עורך דין חדלות פירעון. 

הגשת תביעת חוב מקוונת

טופס תביעת חוב חדלת פירעון

הגשת תביעת חוב מקוונת ניתן לעשות באתר האינטרנט של ”האפוטרופוס הכללי, הממונה על הליכי חדלות פירעון והרשם לענייני ירושה“. אין צורך להדפיס את הטופס, כיום ניתן למלא טופס תביעת חדלות פירעון בצורה מקוונת וקלה. 

חובה עליכם למסור מידע אמתי ומלא, ניסיון לנצל את המצב כמו להתחזות לנושה או להגדיל את החוב בצורה פיקטיבית עלול להביא לעונשי מאסר בפועל. את כל תביעת החוב עליכם לגבות במסמכים המתאימים. יש לסרוק אותם ולצרף לטופס תביעת החוב בפורמט PDF או קבצי תמונה. סך גודל הקבצים המצורפים לא יעלה על 10 מגה. 

לצורך הגשת תביעת חוב מקוונת יש צורך לשלם אגרה בסך 31 ש“ח. ניתן לשלם אותה באתר התשלומים או במזומן בבנק. 

המסמכים הנדרשים

אל טופס תביעת חוב חדלת פירעון עליכם לצרף את המסמכים והפרטים הבאים:

  • פרטי החייב ופרטי תיק חדלות הפירעון. אם חסרים לכם פרטים לגבי התיק תוכלו למצוא אותם במערכת המידע המקוון באתר הממונה על חדלות פירעון. 
  • פרטי החוב – עליכם לפרט את רכיבי החוב. זה כולל ערבים לחוב, סכומים שקיבלתם על חשבון החוב, מעמד החוב (חוב בדין קדימה, חוב כללי, חוב דחוי), זכות הקיזוז, שעבודים וכו‘. 
  • יש להגיש מסמכים המבססים את החוב ומועד פרעונו. למשל המחאה שחזרה, כתבי התחייבות, פסקי דין, אסמכתאות, כתבי ערבויות וכל מסמך אחר המבסס את דרישת תשלום החוב. 
  • פרטים אישיים של הנושא – יש להגיש את פרטי חשבון הבנק ואישור ניהול חשבון (או העתק המחאה). 
  • תצהיר מאומת על ידי עורך דין התומך בעובדות המבססות את החוב. 
  • אם הבקשה מוגשת באמצעות עורך דין פשיטת רגל, יש לצרף ייפוי כוח. 

טופס תביעת חוב חדלת פירעון

הגשת תביעת חוב מקוונת

לאחר שהוגשה התביעה תקבלו אישור שליחה ובהמשך תקבלו אישור קליטה. במידה ולא קיבלתם אישור קליטה תוך 24 שעות יש ליצור קשר טלפוני עם מוקד חדלות פירעון. תוכלו לעשות זאת במספק *5067. 

לאחר קליטת התביעה במערכת היא מועברת אל הנאמן הממונה על התיק והוא בוחן את הבקשה. יתכן כי תקבלו הודעה לצורך השלמת פרטים. הודעה כזו תשלח בדואר האלקטרוני וחשוב שתבדקו על מנת שלא תפספסו. בסיום תהליך הבדיקה הנאמן ישלח את החלטתו – קבלה או דחייה של התביעה. תיתכן גם קבלה חלקית. 

במידה והבקשה לא התקבלה או לא התקבלה במלואה, ניתן להגיש ערעור. את הערעור יש להגיש לבית המשפט תוך 45 יום. 

עורכת דין פשיטת רגל 

האפשרות להגיש תביעות חוב באופן מקוון באמת מקלה על ההליכים ומכניסה לתוכם יעילות. אך יחד עם זאת עלינו לזכור כי מדובר בתהליך מורכב הדורש הגשת מסמכים רבים ובירוקרטיה. הדרך הטובה ביותר לבסס את תביעת החוב היא באמצעות עורך דין חדלות פירעון. 

עורכת דין פשיטת רגל דנה פלד מעניקה סיוע משפטי לחייבים ונושים בהליכי חדלות פירעון ותביעות חוב. היא מביאה איתה ניסיון רב בתחום ובעבר אף שימשה כמנהלת מיוחדת מטעם הכנ“ר. היא מכירה את המערכת מבפנים ויודעת כיצד הדברים עובדים. 

הישארו בקשר בעמוד הפייסבוק

פשיטת רגל הוצאה לפועל
צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:

מאמרים

חובות הוצאה לפועל

חובות הוצאה לפועל, צירוף מילים שמעביר צמרמורת אצל כל אדם שפוי. אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות בחובות. אך ישנם מקרים שונים בהם העניינים יוצאים

הגשת בקשה לחדלות פירעון

הגשת בקשה לחדלות פירעון יכולה להיות הליך המשמש גם חייב פרטי וגם חברה. במאמר לא נדבר על חדלות פירעון של חברה אלא על המצב של

תביעת חוב

תביעת חוב היא ההליך שבו נושים מגישים את תביעתם אל הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי בעת הליך חדלות פירעון. זהו יכול להיות הליך חדלות

עורכי דין פשיטת רגל רעננה

עורכי דין פשיטת רגל רעננה מלווים אתכם בהליכי חדלות פירעון ליחיד. במאמר זה נדבר על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי, פשיטת רגל והוצאה לפועל. אך

מחיקת חובות בהוצאה לפועל

  בעבר היה הליך של מחיקת חובות בהוצאה לפועל – מסלול הפטר מחובות לחייב מוגבל באמצעים. בהתאם להוראות שעה שנקבעה, ההליך אפשר לחייב אשר הוכרז

הסדר חובות בהוצאה לפועל

הסדר חובות בהוצאה לפועל הוא הדבר המתבקש כאשר אנשים מסתבכים בחובות שאינם מצליחים לפרוע. אנשים רבים עשויים להגיע למשבר כלכלי בחייהם, לפעמים בגלל איבוד מקום