חדלת פירעון מה זה

תוכן העמוד:

במאמר זה נסביר חדלת פירעון מה זה, נספק לכם קצת סטטיסטיקות עדכניות וגם נסביר כיצד עורכת דין חובות יכולה לסייע לכם בהליכי חדלות פירעון. חיסול חובות הוא אינו דבר פשוט וכל ההתמודדות עם החובות הכספיים מלווה בהרבה מתחים נפשיים. לכן חשוב שיהיה לכם סיוע מקצועי.

עורכת דין חובות

חדלת פירעון מה זה

הליך חדלות פירעון הוא השם העדכני של ההליך שפעם כונה הליך פשיטת רגל. שינוי זה הגיע בעקבות כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון החדש בספטמבר 2019. חוק זה הביא איתו שינויים רבים באופן שבו מתנהל ההליך. הוא שם דגש גדול יותר על מקסום גביית החובות, אך גם שיקום חייו הכלכליים של החייב.

הליך חדלות פירעון מתאים גם ליחידים וגם לתאגידים, אך כמובן שישנו שוני באופי ההליך. נושא חדלות פירעון של תאגיד הוא נושא מורכב יותר.

בהליך חדלות פירעון של יחיד ישנם כמה אלמנטים מרכזיים:

  1. עצירת הליכי הגבייה – כאשר אדם נמצא בחובות מתנהלים נגדו הליכי גבייה. אלו יכולים להיות עיקולים בהוצאה לפועל והליכים שונים שההוצאה לפועל רשאית להשתמש בו על מנת לאלץ את החייב לשלם את החוב. לכן לאחר שהבקשה התקבלה נעצרים הליכי הגבייה.
  2. הטלת הגבלות על החייב – עם מתן הצו לפתיחת הליכים יכנסו לתוקף מספר הגבלות: צו עיכוב יציאה מהארץ, איסור ייסוד תאגיד, הגבלה על החזקה או קבלה של דרכון ישראלי, לקוח מוגבל בבנק, הגבלה על שימוש בכרטיסי חיוב.
  3. צו תשלומים חודשי – על החייב לעמוד בצו תשלומים חודשי לטובת קופת הנשייה.
  4. גיבוש תכנית שיקום כלכלי – במסגרת ההליך תתבצע חקירה מקיפה ויסודית, יש לומר יסודית מאוד, של כל ההתנהלות הכלכלית של החייב. זה כולל כל הוצאה, כל חוב, כל מקור הכנסה, כל נכס שבבעלותו וכו‘. בהתאם לכך תגובש תכנית שיקום כלכלי הכוללת גם מימוש נכסים.
  5. הפטר חובות – זהו בעצם השלב המסיים את הליך חדלות הפירעון. משמעותו של הפטר חובות היא מחיקת יתרת החובות שלא ניתן לגבות. כך מתאפשר לחייב להתחיל מחדש את חייו הכלכליים. הפטר חובות בפשיטת רגל יכול להינתן גם כצו הפטר חלוט, הפטר מותנה והפטר חלקי.

לאחר שהבנתם חדלת פירעון מה זה, ההליך עשוי להישמע לכם כפתרון אטרקטיבי, אך בפועל הדברים יותר מורכבים. הליך זה אינו מתאים לכל אחד ואינו מתאים לכל סוג של חוב. יכול להיות שזה ההליך האידאלי עבורכם, ויכול להיות שזה ממש לא ערוץ הפעולה המומלץ. לכן לפני שמקבלים החלטה, פנו אל עורכת דין חובות על מנת לנתח את המקרה ולבחון את אפשרויות הפעולה. באמצעות ליווי משפטי ניתן להבין את ההליל לפרטי פרטים תוך כדי דגש על סוגיות רלוונטיות כמו כספים מוגנים בפשיטת רגל, מזונות בפשיטת רגל ועוד.

תיקים חדלות פירעון

תיקים חדלות פירעון

אף אדם ואף תאגיד אינו חסין מחדלות פירעון. בחיים תמיד ישנה אי וודאות, וגם אנשים וחברות הנהנים ממצב כלכלי טוב, עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם חובות עד שהמוצא היחידי היא פתיחת הליך חדלות פירעון. הוצאות בלתי צפויות, איבוד הפרנסה וסיבות שונות יכולות לגרום לאדם או חברה להגיע למצב זה.

תיקים חדלות פירעון – קצת נתונים

שנת 2022 נפתחה בזינוק במספר הבקשות להליכי חדלות פירעון, זאת דווקא בתקופה שבה אנו מתאוששים ממשבר הקורונה, שגם הוא דחף אנשים רבים אל מצב של חדלות פירעון. העלייה במספר התיקים באה לידי ביטוי גם בהליכי חדלות פירעון ליחיד וגם הליכי חדלות פירעון לחברה.

על פי רשות האכיפה והגבייה, העליה במספר המקרים היא תוצאה ישירה של מגפת הקורונה.

רק ברבעון הראשון של שנת 2022 הוגשו למעלה מ 3600 בקשות לפתיחת הליכי חדלות פירעון על ידי יחידים, עליה של קרוב לעשר אחוז בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. עליה נרשמה גם בבקשות שהוגשו על ידי נושים, 96 השנה, לעומת 73 בקשות ברבעון המקביל בשנת 2021.

ומה לגבי חברות? ברבעון הראשון 224 חברות הגישו בקשה לפתיחת הליכי חדלות פרעון, זאת לעומת 135 חברות בשנה הקודמת.

תיקים חדלות פירעון ניתן לקיים גם במסגרת ההוצאה לפועל, כאשר מדובר בחובות בסכום נמוך (עד 150,000 ש“ח) ואצל הממונה על חדלות פירעון עבור חובות בסכום גבוה. ברבעון הראשון של שנת 2021 הוגשו 835 בקשות להוצאה לפועל, ואילו ברבעון הראשון של 2022 הוגשו 996 בקשות.

חדלת פירעון מה זה

עורכת דין חובות

תיקים חדלות פירעון הם דבר מורכב, ובכלל כל ההתנהלות במקרה של חובות. לכן תמיד חשוב להתייעץ עם עורכת דין חובות לפני שמקבלים החלטה. קיימות אפשרויות פעולה שונות, כמו למשל הסדר נושים, איחוד תיקים ועוד. עורכי דין חובות מביאים איתם ידע מעמיק בנושא ויכולים לעזור לכם למצוא את הפתרונות גם ברגעים שבהם אינכם רואים את האור.

עורכת דין פשיטת רגל דנה פלד מביאה איתה ניסיון רב בייצוג חייבים ומציאת הסדרי חובות. עקבו אחרינו גם  בעמוד הפייסבוק.

 

חדלת פירעון מה זה
צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:

מאמרים

תביעת חוב בחדלות פירעון

תביעת חוב בחדלות פירעון היא התביעה אותה מגישים נושים כנגד חייב הנמצא בתהליך חדלות פירעון. לאחר שניתן לחייב צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון מתחילה תקופת

הסדרי חובות מול הבנקים

רבים פונים אלינו לצורך הסדרי חובות מול הבנקים. זוהי אחת הסיבות השכיחות בגינן אנשים פונים אל עורך דין לסגירת חובות. לעתים אלו יכולים להיות הסדרי

עורכי דין מחיקת חובות

כאשר אנשים מתמודדים עם חובות כספיים, באופן טבעי הם מחפשים עורכי דין מחיקת חובות. לצערנו לפעמים אנו נתקלים בפרסומים של מחיקת חובות תוך 24 שעות

חובות בהוצאה לפועל

חובות בהוצאה לפועל זה לא דבר נעים. כאשר יש לנו חובות, הנושים פותחים תיקי הוצאה לפועל ואז אנו מקבלים את הדרישה לתשלום, דרישה המוגבלת בזמן.

סגירת חובות בהוצאה לפועל

הדרך הבטוחה והיעילה שבה ניתן לעשות סגירת חובות בהוצאה לפועל היא כמובן תשלום החוב. אך במציאות שבה אנו חיים, מציאות של חובות ולחץ כלכלי כבד,

חדלות פירעון מה זה

חדלות פירעון מה זה | טפסים חדלות פירעון כאשר אנשים נקלעים לחובות ובוחנים את האפשרויות, הליך חדלות פירעון הוא אחת האפשרויות העומדות בפניהם. אך חדלות

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button