סגירת חובות בהוצאה לפועל

תוכן העמוד:

הדרך הבטוחה והיעילה שבה ניתן לעשות סגירת חובות בהוצאה לפועל היא כמובן תשלום החוב. אך במציאות שבה אנו חיים, מציאות של חובות ולחץ כלכלי כבד, תשלום החוב כפי שהוא ובמועד המבוקש עשוי להיות בלתי אפשרי. אנו יוצאים מתוך הנחה כי נפתח נגדכם תיק הוצאה לפועל מכיוון שלא היו לכם את היכולות הכלכליות לשלם את החובות.

השאלה שעומדת כאן על הפרק היא איך יוצאים מחובות בהוצאה לפועל. לצורך כך צריך אסטרטגיה; יש יותר מדרך אחת להתמודד עם דרישות התשלום של ההוצאה לפועל, אך כל חייב עשוי למצוא את עצמו בנסיבות אחרות, ולכן זקוק גם לפתרון אחר. אם לא ניתן לשלם את החוב, נקודת ההתחלה שלכם צריכה להיות עורך דין לענייני כספים. הוא מביא איתו את הידע המשפטי והכלים לצורך ניתוח החובות ומצבכם הכלכלי, ומציאת הפתרונות.

איך יוצאים מחובות

איך יוצאים מחובות

כפי שאמרנו, בשביל לצאת מחובות יש צורך בתכנית פעולה וסיוע משפטי של עורך דין פשיטת רגל והוצאה לפועל. ישנם כלים שונים שבאמצעותם צריך להתנהל, כמו למשל ניסיון להגיע להסדר ישירות מול הגופים שאתם חייבים או הסדרי תשלום במסגרת ההוצאה לפועל. למשל במקרים של חובות לבנקים ניתן לפנות אל הבנק, באמצעות עורך דין לענייני כספים ולנהל איתם משא ומתן על הסדר תשלומים חדש.

אך לפני שמגיעים לפרטים הללו יש להבין ממה נובע החוב, מהו היקף החוב ומהן היכולות הכלכליות שעומדות לרשותכם. אתם אולי עשויים לחשוב שחוב זה חוב, וזה לא ממש משנה האם זה חוב לחברת הסלולר, חוב מזונות או חוב בעקבות קנס שקיבלתם. האמת שזה משנה הרבה, בעיקר כאשר פונים אל הליכי חדלות פירעון. למשל אם יש חוב מזונות הוא אינו מסוג החובות שניתן לקבל עליו הפטר.

כמו כן יש לראות מה סך כל החובות לעומת היכולות הכלכליות שלכם. יש לבדוק מהן ההכנסות שלכם, מהן ההוצאות שלכם, איזה קצבאות אתם מקבלים ואילו נכסים עומדים לרשותכם.

איך יוצאים מחובות? חשוב להפנים שהדבר עשוי להיות מורכב ודורש גם ויתורים מצידכם. ישנן אפשרויות שונות שאינכם מודעים אליהן ולכן חשוב לפנות אל עורך דין לענייני כספים.

עורך דין לענייני כספים

סגירת חובות בהוצאה לפועל

במידה ומדובר בחוב אחד וקיבלתם התראה מהוצאה לפועל הדורשת מכם להסדיר את החוב בפרק זמן נתון, ואינכם מסוגלים לעמוד בזה. חשוב לפנות אל ההוצאה לפועל ולבקש צו תשלומים, כלומר פריסת החוב לתשלומים חודשיים.

במקרים בהם ישנו ריבוי תיקים, ניתן לבקש איחוד תיקים בהוצאה לפועל. זהו הליך שבו כל התיקים מאוחדים לתיק אחד, ובו צו תשלומים יחיד. היתרון המרכזי של הליך איחוד תיקים הוא שכך ניתן לקבל צו תשלומים שאתם יכולים לעמוד בו. אך כמובן שפתרון זה אינו מתאים לכל המקרים. ישנן הגבלות מסוימות על התשלומים ועל פרק הזמן לסגירת החוב.

פרק הזמן המקסימלי בהליך איחוד תיקים הוא 4 שנים עבור חובות בסכום של מעל 100,000 ש“ח. אם אתם חייבים 200,000 שקלים, המשמעות של זה היא שתצטרכו לעמוד בתשלום חודשי של 4160 ש“ח ונשאלת השאלה האם תוכלו לעמוד בזה.

אפשרות נוספות היא פשיטת רגל (הליך חדלות פירעון). בדרך כלל זוהי הברירה האחרונה. זהו תהליך ארוך הכולל צו תשלומים חודשי וכינוס נכסים, בכפוף להגבלות נוספות כמו איסור יציאה מהארץ.  בסוף התהליך ניתן לקבל הפטר חובות ולהתחיל מחדש את חייכם הכלכליים; לעתים מקבלים צו הפטר חלוט כבר בתום תקופת הביניים.

במסגרת הנוהל, בטרם פתיחת הליך חדלות פירעון, יעשה ניסיון של הסדרת חובות במסגרת הסדר נושים 19א. 

באופן כללי אלו הן האפשרויות של סגירת חובות בהוצאה לפועל. אך תמיד חשוב לפנות לעזרתו של עורך דין חובות. ניתן להשיג הרבה בזכות ניהול משא ומתן מול הנושים ומציאת פתרונות יצירתיים.

סגירת חובות בהוצאה לפועל

עורך דין לענייני כספים

עורך דין לחובות הוא האיש שיראה לכם איך יוצאים מחובות. הוא מביא איתו ניסיון וידע בכל ההליכים המשפטיים, לצד מחשבה מחוץ לקופסה וכישורי ניהול משא ומתן. איננו יכולים להתעלם מכך כי חובות הם הרבה יותר מעניין כלכלי, זהו גם עניין נפשי. החובות יוצרים לחץ נפשי גדול על החייב ועל בני משפחתו, דבר המקשה עליכם לראות את האפשרויות. ובשילוב עם חוסר המודעות לגבי ההליכים האפשריים, אתם חווים תחושה גדולה של חוסר עונים.

זהו הרגע לפנות אל משרד עורכי דין הוצאה לפועל. כאן ניתן לקבל ליווי אישי שיעזור לכם להגיע להסדרים אשר יוציאו אתכם מהחובות.

עקבו אחרינו גם בעמוד הפייסבוק.

סגירת חובות בהוצאה לפועל
צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:

מאמרים

תביעת חוב בחדלות פירעון

תביעת חוב בחדלות פירעון היא התביעה אותה מגישים נושים כנגד חייב הנמצא בתהליך חדלות פירעון. לאחר שניתן לחייב צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון מתחילה תקופת

הסדרי חובות מול הבנקים

רבים פונים אלינו לצורך הסדרי חובות מול הבנקים. זוהי אחת הסיבות השכיחות בגינן אנשים פונים אל עורך דין לסגירת חובות. לעתים אלו יכולים להיות הסדרי

עורכי דין מחיקת חובות

כאשר אנשים מתמודדים עם חובות כספיים, באופן טבעי הם מחפשים עורכי דין מחיקת חובות. לצערנו לפעמים אנו נתקלים בפרסומים של מחיקת חובות תוך 24 שעות

חובות בהוצאה לפועל

חובות בהוצאה לפועל זה לא דבר נעים. כאשר יש לנו חובות, הנושים פותחים תיקי הוצאה לפועל ואז אנו מקבלים את הדרישה לתשלום, דרישה המוגבלת בזמן.

חדלת פירעון מה זה

במאמר זה נסביר חדלת פירעון מה זה, נספק לכם קצת סטטיסטיקות עדכניות וגם נסביר כיצד עורכת דין חובות יכולה לסייע לכם בהליכי חדלות פירעון. חיסול

חדלות פירעון מה זה

חדלות פירעון מה זה | טפסים חדלות פירעון כאשר אנשים נקלעים לחובות ובוחנים את האפשרויות, הליך חדלות פירעון הוא אחת האפשרויות העומדות בפניהם. אך חדלות

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button