חדלות פרעון

תוכן העמוד:

אם חיפשתם משרד עו"ד פשיטת רגל עם ניסיון מוכח בתיקי חדלות פרעון – הגעתם למקום הנכון! עו"ד דנה פלד, עורכת דין פשיטות רגל, עם ניסיון רב בעריכה וביצוע של הליכי פשיטת רגל, כמו כן בעלת התמחות כעורכת דין מחיקת חובות.

מהו הוא בעצם מצב של חדלות פרעון

דוגמא לאחד מן המקרים השכיחים בהם אני מטפלת – שכיר שהחליט להגשים את חלומו ולהפוך לעצמאי בעל עסק, עזב את עבודתו כשכיר ואת הביטחון הכרוך במשכורת קבועה ומסודרת, מתוך אמונה כי רק על ידי להיות עצמאי בעל עסק יוכל לדאוג בצורה הטובה ביותר לעתידו ולעתיד משפחתו.

פשיטת רגל

אותו יזם, פתח עסק אשר הצליח יפה ואף התפתח והגדיל עסקיו. הבנק האמין בו ובעסק שלו, והעמיד לו אשראים ברוחב יד, ואכן אותו יזם צבר מוניטין ושם טוב בתחום עיסוקו, זכה להערכה רבה מן הספקים, הלקוחות והעובדים מולם התנהל ואף הצליח להרחיב עסקיו ברחבי הארץ.

לימים, נקלע היזם לקשיים נקודתיים בניהול עסקיו (שהחלו כתוצאה מעזיבת לקוח גדול את העסק), דבר אשר הוביל לקושי בתזרים המזומנים וכפועל יוצא מכך למהפך ביחסו של הבנק כלפיו והפסקת הזרמת האשראי לעסק.

וכך בתוך חודשים ספורים העובדים החלו להתפטר כיוון שלא קיבלו משכורות בזמן, החובות החלו להצטבר ולהיערם, הוא נאלץ לבקש הלוואות נוספות מהבנקים, מחברות אשראי, הלוואה לעסק בערבות המדינה ואפילו לווה כסף ממשפחה וחברים כדי להתגלגל.

לבסוף בתוך שנתיים של קריסה כלכלית וסחרור הלוואות הוא קרס, רשויות המיסים החלו לפעול נגדו בהוצאה לפועל, גם הבנקים וחברות האשראי החלו לנעוץ את שיניהם בבשר החי ומהר מאוד הוא פנה אלי בתור עורכת דין פשיטות רגל כדי לבחון מהן האפשרויות העומדות בפניו על מנת לעצור את ההתדרדרות ואולי לפתוח דף חדש בחייו.

לצערי זהו לא מקרה חד פעמי או נדיר, כי אם סיפורם של יזמים רבים בישראל. שעקב נסיבות שונות ומגוונות נקלעו למערבולת כלכלית ונאלצו להכריז על עצמם פושטי רגל (או כשמם לפי החוק החדש: "חדלי פירעון"), בשאיפה להגיע להסדרים סבירים עם הנושים, בהם יוכלו לעמוד, ולחזור להתייצב, לעמוד על הרגליים ולפתוח דף חדש.

הליך פשיטת רגל – איך לצאת מזה בצורה הכי טובה

כאשר אדם מגיע למצב של חדלות פירעון, כלומר שאינו יכול לעמוד בהוצאות החודשיות והמצב רק הולך ונהיה גרוע יותר, הוא צריך לפנות לעורך דין המתמחה בפשיטות רגל ובהליכי חדלות פירעון ולקבל ליווי מקצועי בתחום על מנת שיחדיו יוכלו לגבש את המסלול המיטבי ואת ההליך המדוייק המתאים לנסיבות הספציפיות.
אני מכירה מקרים כאלו ומבינה בדיוק מה עובר עליכם.

אין ענף בעולם העסקי אשר "חסין" כנגד משברים מעין אלו – מספרות, חנויות, שיפוצניקים, קבלנים, חברות סטארט אפ, בעלי מסעדות ורשתות אופנה- כולם כאחד עלולים להיקלע לעיתות מצוקה ולהליכי חדלות פירעון.

חדלות פרעון

האם רק בעל עסק יכול לבקש צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון?

בוודאי שלא, כל יחיד או חברה שנקלעו לקשיים כלכליים יכולים להגיש בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון, בכפוף לתנאים המפורטים בחוק. כמו כן הנושים להם חייב אותו אדם/תאגיד כסף, יכולים אף הם להגיש בקשה לצו חדלות פירעון.

בכל מקרה, פשיטת רגל הנה הליך אשר ננקט רק במצב בו ברור שהחייב איננו מסוגל לפרוע את מלוא חובותיו לנושים ולא נמצאה אלטרנטיבה ראויה ומעשית אחרת.
ישנן מספר אלטרנטיבות שצריך לבחון לפני שמחליטים על פש"ר, בניסיון להתמודד מול החובות שצברת ולחסל את הגרעון ובין השאר: משא ומתן מול נושים פרטיים ובנקים לצורך מחיקת חובות, אפשרויות מימוש נכסים, גיוס אשראי וגיוס משקיעים, הסדר נושים ועוד.

יש לזכור כי צו ההפטר בהליכי פשיטת רגל או הוצאה לפועל, איננו מוחק את כל יתרת חובותיו של החייב, הואיל והוא איננו חל על חובות שאינם ברי הפטר וכן על חובות שאינם ברי תביעה בפשיטת רגל.

חשוב לדעת: חובות שאינם ברי הפטר כוללים חוב למדינה בגין קנס או בגין התחייבות למניעת עבירה, חוב שנוצר במרמה וכן חוב מזונות, אם כי בכפוף לחריג שנקבע לגביו.

עורכת דין פשיטות רגל

מה בין תפקיד עורכת דין פשיטות רגל לתפקיד עורכת דין מחיקת חובות?

פשיטת רגל הנה מעמד משפטי שנקבע בעקבות פנייה של בעל החובות עצמו או נושיו ומטרתה מצד אחד הגנה על פושט הרגל מהמשך הליכים ותביעות נגדו ומאידך הפקעת הנכסים שעוד נותרו בידיו, על מנת שאלו ישמשו להחזר, ולו חלקי, של החובות הכספיים העומדים כנגדו.

אנשים מגיעים למצב של פשיטת רגל בשל מגוון סיבות ולכל אחד מהמקרים בהם טיפלתי היו נסיבות יחודיות. לעיתים מדובר פשוט בהתנהלות כלכלית כושלת וארוכת שנים, במסגרתה אדם מוציא כספים מעבר להכנסותיו והוא צובר חובות נגררים, שהם תוצאה של חוסר איזון תקציבי.

במקרים אחרים ניתן להגיע לפשיטת רגל בעקבות התנהלות עסקית כושלת או חסרת מזל שמותירה את האדם בחובות שהוא אינו מסוגל לשלמם. מעבר לכך, ניסיון השנים מלמד כי ישנם לא מעט מקרים של פשיטת רגל הנובעים מסכסוכים או מקרי הונאה ועוקץ.

בכל אחד מהמקרים הללו, כאשר לא ניתן להגיע להסדר חובות, או כאשר אין באפשרות החייב לעמוד בהתחייבויותיו הכלכליות מכל סיבה שהיא, ניתן להגיש בקשה לחדלות פירעון.

עורכת דין מחיקת חובות

מחיקת חובות כספיים פירושה מחיקת יתרת החובות שטרם נפרעו על ידי החייב, במטרה לאפשר לו לפתוח דף כלכלי חדש בחייו. בשפה המשפטית מקובל לכנות הליך זה בשם צו הפטר.

ניתן להגיע להליך מחיקת חובות באמצעות משא ומתן עם הנושים או בחסות החוק, במסגרת הליכי פשיטת רגל או במסגרת הוצאה לפועל. כמובן שתמיד רצוי לנהל משא ומתן מול נושים באמצעות עורך דין מומחה לפשיטת רגל

כאשר מדובר במחיקת חובות כספיים באמצעות מו"מ עם הנושה, לרוב מדובר במשא ומתן שמתנהל במטרה להגיע להסדר פשרה כלשהו מול הבנק, שכולל פירעון בתשלומים של חלק מסויים מהחובות, בתמורה למחיקת יתרת החובות במידה והחייב עמד בהסדר במלואו ובמועדו.

מטבע הדברים, הסדר פשרה כזה תלוי כמובן ברצונו הטוב של הבנק, כך שלא ניתן לכפות הסדר כזה עליו. הבנק, מצידו, יטה להסכים להסדר כזה במידה והוא יגיע למסקנה כי המדובר באפשרות הטובה ביותר מבחינתו לפירעון ולו של חלק מהחובות כלפיו.

עורכת דין מחיקת חובות
עורכת דין מחיקת חובות
צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:

מאמרים

חדלות פירעון מה זה

חדלות פירעון מה זה | טפסים חדלות פירעון כאשר אנשים נקלעים לחובות ובוחנים את האפשרויות, הליך חדלות פירעון הוא אחת האפשרויות העומדות בפניהם. אך חדלות

הגשת תביעת חוב מקוון

הגשת תביעת חוב מקוון מאפשרת לנושים להגיש את תביעתם כנגד חייב הנמצא בהליך חדלות פירעון. ניתן לעשות זאת באמצעות טופס תביעת חוב אותו תמצאו באינטרנט

חדלות פירעון בהוצאה לפועל

חדלות פירעון בהוצאה לפועל היא אחת האפשרויות העומדות בפני אלו המתמודדים עם חובות. אבל רגע… לא כל מקרה של חובות פותרים באמצעות הליך חדלות פירעון,

חובות הוצאה לפועל

חובות הוצאה לפועל, צירוף מילים שמעביר צמרמורת אצל כל אדם שפוי. אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות בחובות. אך ישנם מקרים שונים בהם העניינים יוצאים

הגשת תביעת חוב מקוונת

במאמר זה נדבר על הגשת תביעת חוב מקוונת. כאשר אדם חייב לכם כספים והוא החל בהליך חדלות פירעון, ישנו הליך במסגרתו עליכם להגיש אל הנאמן

הגשת בקשה לחדלות פירעון

הגשת בקשה לחדלות פירעון יכולה להיות הליך המשמש גם חייב פרטי וגם חברה. במאמר לא נדבר על חדלות פירעון של חברה אלא על המצב של